Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odstąpienie od umowy i zwrot pieniędzy
Witam. Chciałbym się dowiedzieć na jakich warunkach mogę odstąpić od umowy ustnej, odzyskując wpłatę wniesioną dla usługodawcy. Sprawa dotyczy zapisu na kurs języka angielskiego organizowany przez jedną ze śląskich uczelni wyższych. Dokonałem zapisu na kurs oraz uiściłem wpłatę już przed pierwszymi zajęciami, spełniając wymogi organizatora. Pieniądze wpłaciłem na konto uczelni nie podpisując wcześniej żadnej umowy, ponieważ uczelnia wyższa wydała mi się wiarygodnym kontrahentem. Organizator nie proponował ponadto podpisania żadnej umowy, jedynie deklarację uczestnictwa. W związku ze zmianą warunków organizacji kursu (zajęcia ostatecznie będą przeprowadzane w soboty i niedziele, a nie – jak byłem informowany - w soboty; czas trwania kursu został skondensowany do dwóch miesięcy zamiast do jednego semestru – kurs przygotowujący do FCE, a większość kursantów przystępuje do egzaminu już w grudniu, stąd taki pośpiech) chciałbym rozwiązać umowę i odzyskać swoją wpłatę. W rozmowie z kierownikiem kursu usłyszałem, że odzyskanie wpłaty jest niemożliwe.

Na co powinienem się powołać w celu odzyskania wpłaty?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości